تزریقات زیبایی پوست و مو

 • بوتاکس

  تزریق بوتاکس، پوست بدون چروک

  بوتاکس سم بسیار رقیق شده یک نوع باکتری بوده که موجب ضعیف شدن اختصاصی عضلات در محل تزریق می گردد و بدین ترتیب خطوط حاصله از انقباض آن عضله به طور چشمگیری بهبود پیدا می کند.


  مهم ترین کاربرد بوتاکس از بین بردن خطوط عرضی پیشانی، خط اخم، خطوط پنجه کلاغی دورچشم و لبخند لثه ای است. تزریق بوتاکس نیاز به آشنایی کامل با آناتومی صورت و عملکرد عضلات آن دارد و لذا همواره باید توسط پزشک و ترجیحاً متخصص پوست و مو توصیه های پزشک پس از تزریق بوتاکس بسیار مهم بوده و برای به دست آوردن بهترین نتیجه و حفظ اثر بوتاکس بهتر است تزریقات در فواصل معین و مشخص تکرار گردد.


  رفع خطوط عمودی ظریف در لب بالایی (اسموکر)، بالا کشیدن خفیف نوک بینی، از بین بردن خطوط خرگوشی در قسمت بالایی بینی، اندکی بالا بردن گوشه های لب و تغییر دادن حالت چانه از کاربردهای دیگر بوتاکس در زیبایی صورت می باشد.

  تزریق بوتاکس برای تعریق زیاده از حد (هایپرهیدروزیس) زیربغل و کف دست و پا هم مورد استفاده دارد.

 • ژل

  بهترین مواد برای تزریق ژل

  ژل های پرکننده صورت محصولاتی هستند که برای جوان سازی و شادابی پوست استفاده و باعث کاهش یا حذف چین و چروک صورت، رفع جای جوش صورت، بالا بردن افتادگی ناشی از زخم ها، برجسته کردن لب و گونه ها و جایگزینی بافت نرم از بین رفته می شوند.


  از آن جایی که فیلر‌ها می‌توانند باعث حجم دهی خوب و نتایج قابل رؤیت در همان جلسه شده و نیز هزینه و مشکلات کمتری نسبت به جراحی‌های زیبایی دارند، لذا امروزه در جوان سازی پوست با استقبال بسیاری رو به رو گردیده اند. تزریق ژل یک راه کار بی خطر و کم تهاجمی برای جوان سازی پوست می باشد.


  البته در امر جوان سازی پوست، استفاده توأم فیلر همراه با تزریق بوتاکس و لیزر در فواصل مختلف می‌تواند نتایج قابل قبول‌تر و بهتری را ایجاد نماید.


  امروزه انواع مختلفی از ژل برای تزریق در دسترس هستند که هر یک از آنها برای یک یا چند هدف هم چون کاهش چین و چروک پوست یا بزرگ کردن لب در نظر گرفته شده اند. پزشک متخصص پوست می تواند به شما در تعیین اعضایی از صورت که امکان تزریق در آنها وجود دارد و نیز نوع پرکننده های قابل استفاده کمک کند.

   

   

 • چربی (لیپید)

  تزریق چربی بهترین نتیجه


  اگر برای پرکردن نقایص پوست نیاز به حجم بالایی از فیلر (پرکننده) باشد آن گاه به دلایل اقتصادی تزریق چربی به جای ژل ضرورت پیدا می کند. چربی مورد نیاز از شکم یا ران تهیه شده و پس از آماده سازی با سوزن های ظریف به داخل پوست تزریق می گردد. اثر پرکنندگی تزریق چربی موقتی بوده و بین 18-12 ماه باقی می ماند و سپس نیاز به تزریق مجدد می باشد.

  آشنایی کامل با آناتومی صورت و بدن، بخصوص عروق و اعصاب پوست از ضروریات تزریق چربی بوده و لذا این کار به هیچ عنوان نباید توسط افراد غیرپزشک انجام شود.

 • مزوتراپی پوست

  مزوتراپی مو راهی برای جوانسازی پوست

  مزوتراپی عبارتست از تزریق مواد خاص ( ویتامین و انواع تقویت کننده مو) به داخل پوست برای ایجاد نتیجه مطلوب که می تواند طیف وسیعی از مشکلات و ناراحتی های پوست باشد. لک صورت، ضایعات رنگدانه ای، چین و چروک های ظریف پوست، افتادگی پوست صورت و بسیاری اختلالات دیگر به سادگی با چند تزریق ساده مزو در فواصل معین برطرف می گردد.

  گاهی از ترکیب مزو با روش های دیگر مانند PRP و RF فراکشنال برای حصول نتیجه بهتر استفاده می شود.

 • مزوتراپی مو

  مزوتراپی مو روشی مناسب برای تقویت موی سر


  از موارد کاربرد تزریق مزو بهبود وضعیت موها از نظر سرعت رشد و ضخامت تارمو می باشد. برای حصول این نتیجه بایستی حداقل 4 تزریق مزو به همراه یک تزریق PRP انجام شود.


  گاهی لازم است این روند برای چندین سال ادامه پیدا کند. تزریقات با سوزن های بسیار ظریف و کوتاه انجام شده تا مواد تزریق شده دور فولیکول مو تجمع پیدا کرده و اثرات مفید خود را اعمال نمایند.

 • PRP

  تاثیرPRP در پوست و مو


  پلاکت ها سلول های خاصی در خون هستند که حاوی فاکتورهای رشد می باشند. این فاکتورها درصورت مجاورت با پوست و فولیکول مو می توانند اثرات مثبت بر آنها داشته و موجب تقویت خصوصیات بنیادی پوست و مو گردند.

   

کلینیک تخصصی پوست و مو سپهر


 • تهران، خیابان نلسون ماندلا (جردن)، خیابان دستگردی(ظفر)غربی، پلاک 386 ساختمان پردیس

دانلود مطالب ضروری