لیزر موهای زائد

 • لیزر پوست

  لیزر روشی مناسب برای جوان سازی پوست

  لیزر می تواند طول موج خاصی از امواج نورانی را تقویت و متمرکز نماید. این امر باعث افزایش انرژی و قدرت نفوذپذیری امواج نورانی می گردد. دستگاه های لیزر پوست از افزایش انرژی امواج نورانی برای مقاصد مختلفی استفاده می کنند که می تواند شامل موارد زیر باشد:


  رفع چین و چروک، جوان سازی، لایه برداری سطحی ، عمقی و لیفتینگ پوست صورت، رفع لک های پوستی، کک و مک ، لک های ناشی از حاملگی، رفع جای آکنه، جوش و جای زخم (اسکار) ، پاک کردن تاتو، رفع ترک های پوستی ناشی از حاملگی و کاهش وزن، ضایعات عروقی، ماه گرفتگی، واریس و برداشتن خال

  اگر دو اصل زیر رعایت گردند لیزر یکی از بهترین درمان ها برای مشکلات پوستی می باشد. اول پزشک دانش و تجربه کافی برای درمان به کمک لیزر را دارا باشد. دوم پزشک درمان گر لیزر مناسبی را برای درمان مشکل پوستی انتخاب نماید. یکی از مهم ترین دلایل شکست درمان با لیزر و یا ایجاد عوارض استفاده از تکنولوژی نامناسب است.

  دستگاه های مختلف لیزر انرژی، قدرت نفوذ و طول موج متفاوتی دارند و بر این اساس هر لیزر کاربرد خاص خود را دارد. در ضمن رنگ پوست افراد هم عامل مهمی در انتخاب نوع لیزر می باشد. اگر رنگ پوست فرد با طول موج دستگاه لیزر متناسب باشد، امواج لیزر بهتر جذب پوست می شوند و بهترین نتایج درمانی حاصل می گردد.


  پرکاربردترین لیزرهای پوست:
  لیزر کربن دی اکساید (CO2) این لیزر از قدیمی ترین و پرکاربردترین دستگاه های لیزر می باشد که به علت داشتن انرژی زیاد در برداشتن خال، زگیل و کلیه زوائد پوستی کاربرد دارد. از این لیزر در موارد لایه برداری عمقی پوست، لیفتینگ و درمان جای زخم می توان استفاده کرد. یک نوع جدیدتر از این لیزر که به لیزر فرکشنال معروف است(Fractional CO2) ، برای درمان لک های مقاوم به درمان، ترک های پوستی، منافذ پوست و جای جوش کاربرد دارد.


  لیزر اربیوم (Erbium) بیشترین کاربرد این لیزر در جوان سازی پوست می باشد، زیرا می تواند لایه بسیار نازکی از پوست را بردارد. از این رو برای لایه برداری، رفع چروک های ظریف پوست و درمان جای جوش های سطحی مناسب است.


  لیزر ان دی یاگ (Nd: Yag) بیشتر برای تغییرات رنگ و لک های پوستی، رگ های زیرپوستی مانند واریس و برداشتن تاتو به کار می رود. این لیزر در رفع موهای زائد نیز به کار می رود.


  لیزر الکساندرایت (Alexandrite) اگرچه کاربرد عمده این لیزر در رفع موهای زائد می باشد، با این حال از لیزر الکساندرایت می توان به خوبی در برداشتن تاتو و سایر لک های پوستی استفاده کرد.

 • لیزر جوان سازی

  جوان سازی با دستگاه لیزر

  لیزر جوان سازی پوست سلول های فیبروبلاست را با ایجاد حرارت تحریک کرده و موجب ساخت کلاژن جدید و بازسازی آن می گردد. انواع لیزرهای مورد استفاده برای جوان سازی پوست عبارتند از:


  الف) لیزر دی اکسید کن که به علت تأثیر خوب و ماندگاری بلند مدت به طور گسترده به کار می‌رود.
  ب) لیزر اربیوم : این روش نسبت به لیزر دی اکسید کربن کمتر به کار رفته و برای افراد با رنگ پوست تیره مورد استفاده قرار می‌گیرد.


  توجه داشته باشید که لیزر باید حتماً توسط افراد متخصص انجام شود. اگر شما نیز قصد جوان سازی پوست خود با دستگاه لیزر را دارید با کادر مجرب کلینیک پوست و مو سپهر تماس بگیرید. این کلینیک شما را به بهترین نحو برای دست یافتن به بهترین نتیجه یاری خواهد رساند.

  مطمئن باشید متخصصان این کلینیک مطمئن‌ترین راه را به شما پیشنهاد خواهند داد.

 • لیزر موهای زائد

  لیزر بهترین برای از بین بردن موهای زائد

  لیزر بهترین راه برای درمان موهای زائد می باشد. لیزر موهای زائد را کم و نازک می‌کند اما باعث از بین رفتن کامل آنها نمی‌شود. ما معمولا ۴ تا ۶ جلسه به فاصله ماهی یک‌بار برای صورت و به فاصله ۳ ماه یک بار برای بدن لیزر را تکرار می‌کنیم.

  معمولا با انجام ۴ تا ۷ جلسه تعداد موها خیلی کمتر می‌شودالبته به شرطی که فرد مشکل هورمونی در پایه نداشته باشد در غیر این صورت احتمال بازگشت موهای زائد خیلی بیشتر است و لیزر موهای زائد فایده‌ای نخواهد داشت، پس اگر فرد مورد بررسی قرار گرفت و در آزمایش‌ها مشخص شد مشکل هورمونی ندارد، می‌تواند لیزر را شروع کند.

 • لیزر تاتو

  پاک کردن تاتو با لیزر

  لیزر با هدف قرار دادن ذرات یا باکس های رنگ در بدن که محل تجمع رنگدانه ها می باشد و بمباران آن توسط پالس های نور باعث پارگی رنگدانه ها و خرد شدن آنها می گردد و التهاب در محل ایجاد میشود و هجوم ماکروفاژها و سلولهای بیگانه خوار در محل باعث میشود که رنگدانه های مورد نظر نیز توسط سلول های ماکروفاژ که وظیفه پاک سازی بدن از عناصر خارجی را عهده دار هستند ، بلعیده و نابود می گردند.


  تاتوهایی که رنگ تیره توسط کربن و جوهر سیاه در آن بکارگرفته شده و عمدتاً رنگ خال کوبی را سیاه و تیره نشان می دهند از جمله تاتوهایی هستند که به طول موج های ارسالی از طرف لیزر، پاسخ مطلوب داده و در مقایسه با دیگر رنگ ها در جلسات درمانی کمتری نتایج مطلوبی از خود نشان می دهند. انواع لیزرهایی که برای پاک کردن تاتو یا خال کوبی بکار گرفته می شوند عبارت اند از :


  الف) لیزر کیو سویچ ND یاگ برای پاک کردن تاتو های قرمز
  ب) لیزر فراکشنال CO2
  پ) لیزر کیوسویچ روبی Q-Switched Rubby که به خاطر هدف قراردادن دقیق رنگدانه ها نتایج بسیار جالبی را ارائه کرده است .

کلینیک تخصصی پوست و مو سپهر


 • تهران، خیابان نلسون ماندلا (جردن)، خیابان دستگردی(ظفر)غربی، پلاک 386 ساختمان پردیس

دانلود مطالب ضروری