کاشت موی طبیعی چیست؟

کاشت موی طبیعی چیست؟

کاشت مو یکی از نیازهای اصلی جامعه مدرن است و جالب اینجاست که تمامی زنان و مردان قادر هستند از این روش استفاده کنند تا ضعف های خود را بپوشانند و ظاهری جدید و زیبا به دست آورند.با کهولت سن یا بسیاری عوامل دیگر از جمله استرس، عوامل ژنتیکی و بسیاری موارد دیگر، ریزش مو شدیدتر می شود و از آنجایی که استفاده از دارو هم پاسخگو نیست، تنها راه باقی مانده، کاشت موی طبیعی می شود.

 

کاشت موی طبیعی چیست؟

بهترین روش کاشت مو

در کاشت موی طبیعی به چه چیزهایی باید توجه کرد؟

اهمیت مصرف ویتامین پس از کاشت مو

برای کاشت موی طبیعی چه باید کرد؟

 

 

 


کاشت موی طبیعی چیست؟

ترمیم مو هنگامی انجام می شود که فرد دچار طاسی یا ریزش موی مفرط شده و چاره ای جز عمل باقی نمانده است.
در این روش، معمولا پس از اعمال بی حسی موضعی، از یک قسمت بدن که معمولا به خاطر قطر موها، مقاومت در برابر DHT و کیفیتی که دارد، از پشت گردن استفاده می شود، فولیکول ها برداشته شده و با دقت و ظرافت خاصی در ناحیه پوست سر پیوند زده می شود.
معمولا این فرآیند با توجه به تراکم و تعداد تارمویی که متقاضی می خواهد، بین 4 تا 6 ساعت طول می کشد اما هیچ نوع درد و یا خونریزی ندارد.

 

 

بهترین روش کاشت مو

کاشت مو با گذشت زمان حالت پیشرفته و بهتری پیدا کرده است. معمولا پیوند مو به روش FUT و FUE انجام می گیرد که در روش FUT که برای اولین بار در سال 1930 انجام گرفت، با ایجاد برش، فولیکول ها پیوند زده می شدند که معمولا زخم و اسکارهایی به همراه داشت و فرد پس از اتمام عمل، درد و خونریزی بسیاری تحمل می کرد.
این روزها دیگر از این عوارض خبری نیست و روش FUE، بیشتر مورد توجه مراجعه کنندگان و پزشکان قرار دارد. این روش که هیچگونه عارضه، زخم، خونریزی و عوارض به همراه ندارد، روشی نوین و موثر در صنعت زیبایی و کاشت مو محسوب می شود.

 

طاسی سر و دلایل ایجاد طاسی سر

 

کاشت مو طبیعی

 

 

 

در کاشت موی طبیعی به چه چیزهایی باید توجه کرد؟

معمولا پس از پیوند مو، باید به نکات زیادی توجه کرد. از مراقبت های ویژه تا رژیم غذایی خاص که رعایت آن ها، تضمین سلامتی و کیفیت موها خواهند بود.
1. سعی کنید پس از کاشت مو، از انجام فعالیت های سنگین مانند ورزش و بدنسازی خودداری کنید. فولیکول ها در اوایل پیوند مو، شرایط حساسی دارند.
2. از مصرف الکل و دخانیات که احتمال خونریزی را بالا می برند، خودداری کنید.
3. اگر کمتر از 21 سال دارید و قصد ترمیم مو کرده اید، ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.
4. موهای شما طی هفته اول دچار ریزش شدیدی خواهد شد. باید در این پروسه صبر داشته باشید زیرا نتایج قطعی، پس از یک سال پدیدار می شوند.
5. ممکن است قرمزی، التهاب یا خارش را در ناحیه پوست سر تجربه کنید که با استفاده از کرم و لوسیون، این موارد از بین خواهند رفت.
6. مصرف آب و دوری از نور خورشید فراموش نشود.
7. نباید تا چند روز پس از عمل، موهای خود را بشویید. همچنین به هیچ عنوان در استخر، دریا یا هر مکان مرتبط با آن حضور پیدا نکنید.

 

 

اهمیت مصرف ویتامین پس از کاشت مو

از آنجایی که پس از کاشت مو، نیاز به تقویت ریشه های مو و فولیکول ها دارید، سعی کنید با مصرف ویتامین C، ویتامین A و مخصوصا ویتامین E، سرعت بهبود جای زخم های احتمالی و سرعت تقویت فولیکول ها را بیشتر کنید.
همچنین توصیه می شود با مصرف پروتئین، به رشد موها کمک کنید. سعی کنید از مصرف غذاهای چرب، ناسالم و آماده، خودداری کنید.

 

 

ریزش مو و جلوگیری از ریزش مو

 

کاشت مو طبیعی

 

 

برای کاشت موی طبیعی چه باید کرد؟

نکته مهمی که در مورد پیوند مو باید بدانید، این است که این عمل بسیار دقیق بوده و تخصص خاصی می خواهد. سعی کنید پیش از مراجعه به پزشک، از اعتبار کلینیک اطمینان حاصل فرمایید.
امروزه بسیاری از پزشکان بی تجربه در کلینیک های غیرمجاز، سعی دارند علاوه با پایین نگه داشتن قیمت کاشت مو، خطرات بسیاری از جمله عفونت را به متقاضی ترمیم مو منتقل کنند.

کاشت مو طبیعی

 

کلینیک پوست و موی سپهر، به عنوان پیشرو در صنعت کاشت مو، آماده است با ارائه مشاوره های رایگان به متقاضیان محترم، آن ها را در گرفتن بهترین تصمیم ممکن راهنمایی کند. برای تماس با کلینیک پوست و موی سپهر، با شماره ... تماس حاصل فرمایید.
کاشت موی طبیعی و کاشت ابرو در این کلینیک، توسط جناب دکتر علی وفائی انجام می شود.

دکتر زیبایی, دکتر پوست, بهترین متخصص پوست و مو, کاشت مو, کاشت ابرو, بهترین متخصص زیبایی, کلینیک زیبایی, دکتر پوست و مو , دکتر علی وفائی, کلینیک پوست و مو سپهر


کلینیک تخصصی پوست و مو سپهر


  • تهران، خیابان نلسون ماندلا (جردن)، خیابان دستگردی(ظفر)غربی، پلاک 386 ساختمان پردیس

دانلود مطالب ضروری