کاشت ریش و سبیل چیست و چگونه انجام می شود؟

کاشت ریش و سبیل چیست و چگونه انجام می شود؟

امروزه مردان بسیاری در دنیا هستند که ریش و سبیل ندارند و به واسطه وجود مشکلات متعدد دچار بروز این مشکل شده اند. ریش و سبیل برای مردان یک امر طبیعی محسوب می شود که پس از ورود به دوران بلوغ و بروز تغییرات هورمونی در بدن شروع به رشد می کنند و به مرور زمان ریش و سبیل شخص کامل تر از قبل می شود.

دارا بودن ریش و سبیل امروزه به خصوص در کشور های خاور میانه و همچنین ایران، نوعی اقتدار و قدرت مرد ها به شمار می رود و از از همین جهت انجام چنین اقداماتی در این مناطق بیشتر از سایر نقاط دنیا می باشد.

 

کاشت ریش و سبیل

 

کاشت ریش و سبیل زیر شاخه ای از کاشت مو می باشد که طی آن موها و فولیکول های مناسب از نواحی با کیفیت سر برداشت می شود و در ناحیه مورد نیاز کاشته می شوند و پس از اتمام دوره بهبودی و مراقبت های بعد از آن، شخص به ریش و سبیل پرپشت و کاملی دست پیدا می کند.

کاشت ریش و سبیل چگونه انجام می شود؟

انجام این اقدام دارای شیوه ها و متدهای مختلفی می باشد که در برخی جزئیات و نتایج با یکدیگر تفاوت هایی دارند. اما به طور کلی کاشت ریش و سبیل دارای چندین مرحله می باشد که اولین مرحله آن معاینه و بررسی نواحی دارای بانک موی مناسب و همچنین تعیین میزان برداشت و کاشت مو می باشد که توسط یک متخصص پوست و مو انجام می شود.

 

کاشت ریش و سبیل

 

سپس برای آماده سازی شخص برای انجام این اقدام، معمولا پزشک متخصص پوست و مو از بی حس کننده های موضعی جهت ایجاد احساس آرامش و بدون درد در حین انجام کاشت ریش و سبیل استفاده می کند.

در مرحله بعد متخصص پوست و مو، با استفاده از ابزار مخصوصی فولیکول های مورد نیاز و مناسب جهت انجام کاشت ریش و سبیل را از ناحیه اهدا کننده یا همان بانک مو استخراج خواهد کرد و آن ها را برای کاشت در نواحی هدف آماده می کنند.
پس از آن متخصص پوست و مو باید در نواحی مورد نیاز صورت، سوراخ های ریزی را به منظور ایجاد بستر مناسب برای فولیکول های ایجاد کند. سپس پزشک فولیکول های برداشت شده را به طور منظم و دقیق در ناحیه مورد نیاز با توجه به جهت و همچنین زاویه مناسب ریش و سبیل، کاشت می کند.
البته همان طور که می دانید انجام این اقدام دارای روش های متعدد است و به همین خاطر ممکن است شیوه استفاده شده توسط برخی پزشکان دارای کمی تفاوت باشد.

همچنین باید توجه شود که ممکن است یک متد برای همه افراد متقاضی مناسب نباشد لذا توصیه می شود برای انجام این اقدام حتما به سراغ بهترین متخصص پوست و مو مراجعه کنید تا به نتایج دلخواه و مطلوبی دست یابید.
افرادی که قصد کاشت ریش و سبیل هستند می توانند با مراجعه به کلینیک پوست و مو سپهر از خدمات در این زمینه توسط دکتر علی وفائی متخصص پوست و مو استفاده کنند.

دکتر زیبایی, دکتر پوست, بهترین متخصص پوست و مو, کاشت مو, کاشت ابرو, بهترین دکتر زیبایی, کلینیک زیبایی, متخصص پوست و مو, دکتر علی وفائی, کلینیک پوست و مو سپهر, کاشت ابروی طبیعی, کاشت ریش و سبیل


کلینیک تخصصی پوست و مو سپهر


  • تهران، خیابان نلسون ماندلا (جردن)، خیابان دستگردی(ظفر)غربی، پلاک 386 ساختمان پردیس

دانلود مطالب ضروری