همه چیز درباره تزریق بوتاکس و ژل

همه چیز درباره تزریق بوتاکس و ژل

زمانی که فردی برای کاهش چین و چروک صورت خود به پزشک مراجعه می کند، پزشک برای کاهش خطوط صورت وی تزریق بوتاکس و ژل را پیشنهاد می دهد. امروزه این پرکننده ها از راه حل های موجود برای کاهش و یا از بین بردن علائم افزایش سن و حتی در برخی از موارد برای درمان برخی از بیماری ها، مانند میگرن استفاده میشوند.

اما تفاوت این دو پرکننده صورت در چیست؟

 

در این مقاله سعی شده است تا با آگاهی بخشیدن به شما کاربر گرامی در این زمینه به انتخاب بهترین فیلر صورت مناسب برای شما کمک شود.

اثرات زیبایی و درمانی تزریق بوتاکس و ژل

بوتاکس نوعی پروتئین ساخته شده از سم بوتولین توسط باکتری بوتولینم بوده و می تواند باعث بوتولیسم یا فلج عضلانی شود؛ اما پزشکان از ویژگی این سم در زمینه زیبایی و درمانی استفاده می کنند. با تزریق بوتاکس در دوزهای کوچک می توان موجب کاهش چروک موجود بر پوست و درمان برخی از مشکلات عضلانی شد.
عملکرد بوتاکس به این صورت است که با انسداد سیگنال های شیمیایی اعصاب موجب عدم انقباض عضلات می شود. بیشترین کاربرد بوتاکس در زمینه جلوگیری از انقباض ماهیچه های صورت برای کاهش خطوط لبخند، چین و چروک صورت و پیشانی می باشد؛ اما علاوه بر درمان زیبایی، در برخی از موارد پزشکی نیز کاربرد دارد.
• دیستونی گردن
• تنبلی چشم
• انقباضات عضلانی
• تعریق بیش از حد
• میگرن مزمن
• اختلال در عملکرد مثانه
• پیچش عضلات چشم

موارد نام برده شده از دسته مشکلات عضلانی می باشند که با تزریق بوتاکس قابل درمان خواهند بود.

 

 

در خصوص بوتاکس اطلاعات دیگری را در اختیارتان میگذاریم. با خواندن مقاله فوق از زوایای دیگری با بوتاکس آشنا شوید

بوتاکس صورت چیست و چه کاربردی دارد؟

 

اما در تزریق ژل از اسید هیالورونیک استفاده می شود. با تزریق این اسید به بدن، جذب آب شده و موجب هیدراته شدن پوست می گردد. تزریق اسید هیالورونیک به پوست موجب از بین رفتن چین و چروک و در لبها و گونه ها موجب افزایش حجم آنها می شود.
از خواص درمانی تزریق ژل می توان به درمان استروئید زانو اشاره نمود. استروئید زانو نوعی بیماری عضلانی است که در افراد بالای 50 سال رخ می دهد.

 

تزریق بوتاکس و ژل

 

تفاوت تزریق بوتاکس و تزریق ژل چیست؟

اگرچه در ظاهر تزریق بوتاکس و ژل بسیار نزدیک به هم عمل در می کنند اما در واقع دارای تفاوت هایی نیز می باشند. بوتاکس برای از بین بردن خطوط موجود در اطراف چشم، دهان و مابین ابروها استفاده می شود. این خطوط با افزایش سن بیشتر نمایان خواهند شد. توجه داشته باشید که تزریق بوتاکس موجب عدم انقباض عضلات صورت شده و برای خطوط ریز صورت که ناشی از کمبود کلاژن می باشند، مناسب نمی باشد.
تزریق بوتاکس تنها چند دقیقه به طول انجامیده و با سوزن های ریز انجام خواهد شد.
از تزریق ژل برای درمان خطوط لبخند و پر کردن گونه و لبها استفاده می شود اما برای افزایش حجم سینه ها توصیه نمی شود. این درمان معمولا موقتی بوده و برای خطوط و بافت های نرم صورت قابل استفاده می باشند.
تزریق بوتاکس و ژل توسط متخصصان انجام شده و درمان در مطب شخص انجام خواهد شد. همچنین توجه داشته باشید که بیمه هیچ یک از هزینه های درمانی Filler injection ها را تحت پوشش خود قرار نمی دهد.

 

تزریق بوتاکس و ژل

 

تزریق ژل و بوتاکس چطور باعث زیبایی می شود و چقدر ماندگار است؟

یکی از مهمترین عواملی که مراجعه کنندگان قبل از درمان به آن می اندیشند، مدت ماندگاری آثار و نتایج حاصل از درمان می باشند.
اثرات ناشی از تزریق بوتاکس و ژل دائمی نبوده و اگر مراجعه کننده از نتایج نهایی حاصل از درمان خود راضی نباشد می تواند تزریق دیگری انجام ندهد.

 

 

امروزه راه ها و روش های بسیار زیادی در قالب عمل های زیبایی برای افزایش جذابیت و جوان سازی چهره وجود دارد که استفاده از آن ها به خصوص در بین بانوان رایج بوده و روز به روز نیز در حال افزایش می باشد. یکی از عمل های زیبایی صورت، عمل لیفتینگ یا همان کشیدن پوست صورت می باشد که تاثیرات به سزایی در جوان سازی چهره و زیبایی آن به همراه دارد.

همه چیز در مورد کشیدن پوست ( لیفتینگ)

 


اثرات نهایی تنها یک بار تزریق بوتاکس می تواند تا 3 الی 6 ماه ماندگار باشد اما پس از این مدت برای ماندگاری این نتایج نیاز به ترمیم و تزریق مجدد خواهد بود؛ زیرا عضلات صورت بطور مدام در حال انقباض و انبساط بوده و این درمان قابلیت خود را از دست می دهد.
همچنین افرادی که از تزریق ژل برای درمان استروئید و یا از بین بردن خطوط صورت خود استفاده می نمایند، می توانند شاهد ماندگاری نتایج آن تا 24 هفته باشند. تزریق ژل نیز همانند تزریق بوتاکس نیاز به ترمیم و تزریق مجدد دارد.

 

تزریق بوتاکس و ژل

 

بسیاری از افراد با مراجعه به کلینیک های غیر معتبر درمان هایی انجام داده که نه تنها از نتایج آن راضی نمی باشند بلکه دچار عوارض جانبی خطرناکی نیز خواهند شد.
شما می توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو سپهر و زیر نظر دکتر علی وفائی همراه با پرسنل مجرب ایشان، هر یک از درمان های مناسب برای بازگشت جوانی را انجام داده و از نتایج نهایی آن با کمترین عوارض جانبی لذت ببرید.

دکتر زیبایی, دکتر پوست, بهترین متخصص پوست و مو, بوتاکس, تزریق ژل, تزریق چربی, جوان سازی پوست, بهترین دکتر زیبایی, بهترین متخصص زیبایی, دکتر پوست و مو , متخصص پوست و مو, دکتر علی وفائی, کلینیک پوست و مو سپهر, تزریق فیلر, تزریق بوتاکس


کلینیک تخصصی پوست و مو سپهر


  • تهران، خیابان نلسون ماندلا (جردن)، خیابان دستگردی(ظفر)غربی، پلاک 386 ساختمان پردیس

دانلود مطالب ضروری