طاسی سر و دلایل ایجاد طاسی سر

طاسی سر و دلایل ایجاد طاسی سر

طاسی سر که به آن آلوپسی آندروژنی نیز نامیده می شود، یکی از مشکلات مردان بالای پنجاه سال و حتی در مواردی زنان می باشد. این نوع از ریزش مو موجب کاهش اعتماد به نفس در مردان و زنان شده و باعث می شود که هر شخصی که به چنین مشکلی مبتلا شده است به فکر ترمیم موهای از دست رفته و بازگشت آن ها باشند.

یکی از خدمات ارائه شده دکتر علی وفائی و پرسنل مجرب و حرفه ای کلینیک زیبایی سپهر، کاشت مو و بازیابی موهای از بین رفته می باشد که به نحو احسن و توسط بروز ترین تکنولوژی های روز دنیا انجام خواهد شد.
شما می توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو سپهر و طی کردن مراحل ترمیم و کاشت مو، به جذابیت و اعتماد به نفس خود بیفزایید و شاهد تغییرات بی نظیر ناشی از کاشت مو و رفع طاسی سر باشید.

دلایل طاسی سر

از دیگر عوامل ریزش مو در مردان و زنان می توان به موارد زیر اشاره نمود.

کاشت مو

روش های درمان ریزش مو

استفاده از داروهایی نظیر ماینوکسیدیل و فیناستراید

کاشت مو

لیزر تراپی

 

دلایل طاسی سر

عمده ترین دلیل طاسی سر در مردان، ژنتیک و داشتن سابقه خانوادگی می باشد. در واقع آندروژن موجود در ژن مردانه موجب تنظیم رشد موها خواهد شد.
متاسفانه برای جلوگیری از ریزش موهایی که عامل ژنتیک در آن ها نقش مهمی را ایفاد خواهد کرد، روش های جلوگیری خاصی وجود نخواهد داشت و بهترین راه حل کاشت مو طبیعی و دائمی می باشد.

از دیگر عوامل ریزش مو در مردان و زنان می توان به موارد زیر اشاره نمود.

• بیماری هایی نظیر کم خونی و یا یک مشکل تیروئید
• درمان هایی نظیر شیمی درمانی
• مصرف داروهایی مانند رقیق کننده خون، دوزهای بالای ویتامین A و استروئیدها که برخی از مردان برای پرورش و افزایش حجم عضله های خود از آنها استفاده می کنند
• عفونت های موجود بر روی پوست سر
• استرس روزانه فراوان
• رژیم غذایی نادرست و فقر آهن و انواع ویتامین ها
• حالت دهی و بستن مو ها به طوری که باعث وارد شدن فشار به آن ها خواهد شد.
برای اکثر موارد نام برده شده، راه حل هایی برای رشد دوباره موها و بازگشت به دوران قبل از ریزش مو وجود خواهد داشت.


طاسی سر


برخی از افراد درباره ایجاد طاسی سر خود در سال های آینده زندگی همواره دچار شک و تردید هستند، این دسته از افراد قطعا می خواهند بدانند که آیا دچار ریزش و یا عدم ریزش موهای روی سر خود خواهند شد یا خیر!
در این باره باید گفت که اگر ریزش موهای شما نیز از ناحیه تاج سر آغاز شود، ممکن است طاسی الگوی مردانه داشته باشید که اکثر مردان در سنین بالا به آن دچار خواهند شد.
برخی از مردان تنها در یک نقطه از سر خود دچار ریزش مو خواهند شد و برخی دیگر طاسی به شکل M را بر روی سر خود تجربه خواهند کرد.
در واقع نمی توان الگوی ثابتی برای شکل و حجم طاسی سر در نظر گرفت و تمامی این موارد در هر فرد متفاوت خواهد بود.

 

کاشت مو

یکی از راه های بازگشت مجدد موهای از دست رفته کاشت مو می باشد. هنگام پیوند مو، ابتدا دکتر زیبایی پوست سر شما را تمیز کرده و داروی بی حسی تزریق خواهد کرد. تزریق داروی بی حسی موجب عدم احساس هرگونه درد و ناراحتی در هنگام درمان خواهد شد.
کاشت مو امروزه معمولا به دو روش FUE و FUT انجام خواهد شد. در روش FUE که مدرن تر از روش FUT می باشد، پزشک فولیکول ها را به صورت واحدی و تار به تار از محل اهدا کننده جدا کرده و در منطقه گیرنده خواهد کاشت.

 


طاسی سر


اما در روش FUT دکتر پوست، نوارهایی به ضخامت 6 الی 10 اینچ از منطقه اهدا کننده خارج کرده و این نوارها را در منطقه گیرنده خواهد کاشت. پیوند موها توسط این نوارها به این صورت است که این نوارها به 500 تا 2000 پیوند جداگانه تقسیم شده و این پیوندهای ریز هر کدام در مناطق مورد نیاز جایگذاری خواهند شد.
برخی از افراد نگران خالی ماندن مناطق اهدا کننده در روش FUT خواهند بود. در این باره لازم به ذکر است که نوارهای جدا شده توسط موهای اطراف پوشیده شده و دیده نخواهند شد.
پس از جداسازی فولیکول های مو و پیوند آنها در منطقه مورد نظر، سایر مراحل در هر دو روش یکسان خواهد بود. با توجه به میزان طاسی سر مراجعه کننده و تعداد پیوندهای مورد نظر دکتر پوست مو، پیوند مو بین 4 الی 8 ساعت به طول خواهد انجامید.

از مزایای این دو روش می توان به طبیعی بودن و دائمی بودن نتایج حاصل از کاشت مو اشاره نمود.

 

روش های درمان ریزش مو

امروزه با پیشرفت تکنولوژی درمان های زیادی برای رشد مجدد موها وجود خواهد داشت. با استفاده از روش های زیر ممکن است موهای از بین رفته دوباره رشد کرده و ترمیم شوند.

 

استفاده از داروهایی نظیر ماینوکسیدیل و فیناستراید

ماینوکسیدیل به صورت کف و یا مایع بوده و باید روزانه به مدت حداقل 6 ماه بر کف سر مالیده شود. فیناستراید نیز به صورت قرص بوده و برای استفاده آقایان می باشد.

 طاسی سر

 

طاسی سر 

کاشت مو

یکی از موثرترین روش های درمان کم پشتی موها، ترمیم طبیعی مو می باشد که دارای نتایج دائمی و کمترین عوارض جانبی خواهد بود.

 

 طاسی سر


لیزر تراپی

لیزرتراپی توسط یک دستگاه لیزر سطح پایین انجام شده که مورد تایید سازمان غذا و دارو بوده و به بهبود تراکم موها کمک خواهد کرد.

طاسی سر

دکتر علی وفایی در کلینیک زیبایی سپهر با کاشت موهای شما به صورت کاملا طبیعی موجب خواهد شد که طاسی سر شما از بین رفته و زیبایی مجددا به چهره شما بازگردد.

دکتر زیبایی, دکتر پوست, بهترین متخصص پوست و مو, کاشت مو, جلوگیری از ریزش مو, بهترین دکتر زیبایی, بهترین متخصص زیبایی, متخصص زیبایی, کلینیک زیبایی, جراحی زیبایی, دکتر پوست و مو , متخصص پوست و مو, طاسی سر, دکتر علی وفائی, کلینیک زیبایی سپهر, کلینیک پوست و مو سپهر, دلایل طاسی سر, درمان ریزش مو, لیزرتراپی


کلینیک تخصصی پوست و مو سپهر


  • تهران، خیابان نلسون ماندلا (جردن)، خیابان دستگردی(ظفر)غربی، پلاک 386 ساختمان پردیس

دانلود مطالب ضروری