ریزش مو و جلوگیری از ریزش مو

ریزش مو و جلوگیری از ریزش مو

یکی از معضلات و دغدغه های مردان و حتی زنان که با افزایش سن نیز شدید تر می شود، ریزش مو می باشد. افراد بطور معمول در هر روز، 100 تار مو از دست خواهند داد که البته تعداد طبیعی و نرمالی برای از دست دادن موها می باشد اما زمانی که تعداد آن بیشتر از 100 تار شود، کمی نگران کننده بوده و باید به دکتر زیبایی مراجعه کرد تا برای جلوگیری از ریزش بیشتر آن، اقداماتی صورت پذیرد.

اگر شما نیز از ریزش تارهای مو خود رنج برده و به دنبال راهی برای درمان و پرپشتی موهای خود می باشید، می توانید به کلینیک پوست و مو سپهر مراجعه کرده و از خدمات آن بهره مند شوید.
تمامی مراحل کاشت مو و درمان ریزش موی شما توسط دکتر علی وفائی در کلینیک زیبایی سپهر به همراه کادری مجرب و با تجربه انجام خواهد شد.

دلایل ریزش مو

همانگونه که ذکر شده، ریزش 100 تار از موها در روز کاملا عادی خواهد بود زیرا پس از جدا شدن مو از پوست سر، موهای جدیدی در لا به لای آن ها در حال رشد می باشند؛ اما زمانی از دست دادن موها موجب کم پشتی و طاسی سر خواهد شد که این چرخه مختل شود؛ یعنی پس از جدا شدن موها، موی جدیدی جایگزین موهای جدا شده نشود، در این صورت پس از گذشت مدتی کوتاه شاهد کم پشتی موهای خود خواهید بود.
حال باید بدانید که چه عواملی موجب سستی فولیکول ها و در نتیجه آن ریزش تارهای مو خواهند بود تا در حد امکان از بروز این عوامل جلوگیری نمایید.

در زیر به تعدادی از دلایل ریزش مو اشاره شده است:

• وراثت
• تغییرات هورمونی و شرایط پزشکی
• استفاده از برخی داروها و مکمل ها
پرتو درمانی به سر
• استرس
• انواعی از مدل های مو

 

 

جراحی موضعی چیست و چگونه انجام میشود؟

 

 

طبق مطالعات انجام شده، عوامل ذکر شده از مهمترین عوامل کاهش موهای سر خواهند بود.
برخی از افراد پس از طاسی به دنبال درمان هایی از قبیل کاشت مو خواهند بود؛ اما قبل از رسیدن به این مرحله و تصمیم به کاشت مو سعی کنید تا حد امکان از آسیب به موها جلوگیری کرده و مانع طاسی سر خود شوید.

 

ریزش مو

 

راه های جلوگیری از ریزش مو

مشکل بیشتر افرادی که از ریزش تارهای موهای خود رنج می برند، وراثت و نوع ژنتیک آنها می باشد که متاسفانه قابل پیشگیری نخواهد بود؛ اما به غیر از این مورد شما با رعایت نکاتی قادر خواهید بود تا از ریزش بیشتر موهای خود جلوگیری نمایید.

نکات زیر موجب جلوگیری از ریزش موهای شما خواهند شد.

از استفاده از مدل موهای فشرده که موجب آسیب و فشار به فولیکول ها می شوند، خودداری نمایید.

از بستن موها به صورتی که موجب کشیدن آنها شود، اجتناب نماید.

هنگام استحمام و شانه زدن موها مراقب باشید تا موها کشیده نشوند. استفاده از شانه ی مناسب در این امر موثر خواهد بود.

وسایل گرمایشی و حالت دهنده مانند اتو مو و غلتک های داغ موجب آسیب به موها و ریزش آنها خواهد شد. تا حد امکان از این وسایل استفاده نکنید.

برخی از داروها نیز موجب ریزش مو خواهند شد. در صورت امکان و نداشتن خطر برای سلامتی، با پزشک خود مشورت کرده و مصرف آنها را قطع نمایید.

 

ریزش مو

 

از قرار گرفتن موها در برابر نور خورشید و نورهای ماوراء بنفش خودداری نمایید.

یکی از مهمترین عوامل طاسی مردان، استعمال دخانیات می باشد. مصرف دخانیات را قطع نموده تا شاهد افزایش پرپشتی موهای خود باشید.

برخی از افراد برای درمان بیماری تحت شیمی درمانی قرار خواهند گرفت که موجب ریزش بیش از حد موها خواهد شد. در این شرایط با پزشک خود درباره استفاده از درپوش خنک کننده سوال کنید زیرا این محصول می تواند موجب کاهش ریزش تارهای مو شود.

از یک رژیم غذایی سالم که دارای مواد مغذی شامل پروتئین ها، چربی ها، ویتامین ها و مواد معدنی می باشد، پیروی نمایید.

از شامپوها و مواد نرم کننده موها استفاده نمایید.

با رعایت نکات ذکر شده تا حد زیادی میتوانید در جلوگیری از طاسی و کم پشتی موهای خود سهیم باشید.

درمان ریزش مو با کاشت مو

یکی از درمان هایی که بسیاری از عموم مردم پس از طاسی سر، از آن استفاده می نمایند، کاشت مو می باشند. کاشت مو به دو روش FUE و FUT انجام می شود. در روش FUE دکتر پوست از استخراج واحدی فولیکول ها برای از بین بردن طاسی استفاده خواهد کرد اما در روش FUT، کاشت مو به صورت نواری از فولیکول ها می باشد.


ریزش مو

 

در هر دو روش، دکتر زیبایی از نواحی مختلفی مانند پشت و کناره های سر، فولیکول های مورد نیاز برای فرایند کاشت طبیعی مو را جدا کرده و در مناطق مورد نیاز مراجعه کننده عمل کاشت را انجام خواهد داد. همچنین توجه داشته باشید که دکتر پوست از بی حسی موضعی برای تمامی مراحل ترمیم مو استفاده خواهد کرد تا متقاضی کمترین دردی را حس نکند.
دکتر علی وفائی همراه با پرسنل با تجربه کلینیک پوست و مو سپهر، با ارائه خدماتی از قبیل کاشت مو موجب افزایش جذابیت و از بین رفتن طاسی سر شما خواهند شد. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان پیش از انجام عمل های زیبایی کافی است با شماره تماس های درج شده تماس حاصل فرمایید.

دکتر زیبایی, دکتر پوست, بهترین متخصص پوست و مو, کاشت مو, جلوگیری از ریزش مو, بهترین دکتر زیبایی, بهترین متخصص زیبایی, متخصص زیبایی, کلینیک زیبایی, دکتر پوست و مو , متخصص پوست و مو, دکتر علی وفائی, کلینیک پوست و مو سپهر, درمان ریزش مو


کلینیک تخصصی پوست و مو سپهر


  • تهران، خیابان نلسون ماندلا (جردن)، خیابان دستگردی(ظفر)غربی، پلاک 386 ساختمان پردیس

دانلود مطالب ضروری