دلایل اتفاق افتادن طاسی سر در زنان و روش های پیشگیری

دلایل اتفاق افتادن طاسی سر در زنان و روش های پیشگیری

امروزه افراد بسیار مشکل ریزش مو در سر را داشته و از این موضوع رنج می برند. ریزش مو های سر و طاسی آن ها به خصوص برای خانم ها بسیار کم اتفاق می افتد اما همواره هستند خانم هایی که با این موضوع دست و پنجه نرم می کنند و به دنبال یافتن راه ها و روش هایی به منظور درمان و رفع طاسی سر خود هستند.

دلایل ریزش مو و طاسی سر در خانم ها

کمبود مواد معدنی به خصوص آهن در بدن بسیاری از زنان موجود است و این موضوع می تواند سبب بروز مشکلات و عارضه هایی باشند که ریزش موهای سر از جمله آن ها محسوب می شود.

در بدن انسان ها و به خصوص زن ها غده های متعددی در حالت فعالیت هستند که تاثیرات به سزایی در رشد، سلامتی و زیبایی افراد دارا می باشند. یکی از این غده ها تیروئید نام دارد که از جمله مهمترین غدد بدن محسوب می شود و در صورت کم کار شدن و یا پر کار شدن این غده مشکلات زیادی برای بدن به وجود می آید که ریزش مو نیز می تواند از جمله آن ها باشد.

 

طاسی سر در زنان

 

یکی دیگر عواملی که می تواند مسبب ریزش مو در خانم ها شود، بروز تغییرات هورمونی بعد از زایمان می باشد. در تمامی خانم ها این تغییرات هورمونی به وجود می آید و امری طبیعی می باشد که دارای برخی نشانه ها و علائم می باشد که در برخی از خانم ها به میزان بالاتری بروز می یابد. لذا ریزش موی شدید پس از زایمان ممکن است برای برخی از آن ها به وجود بیاید.

گاهی ممکن است افراد از برخی داروها استفاده کنند و به دلیل بروز اختلال در آن ها یا در اثر عوارض جانبی آن دارو، بدن شخص واکنش هایی را نشان دهد که ریزش مو نیز از جمله آن ها باشد.

ژنتیک نیز بحث ریزش موی و طاسی سر زنان نقش به سزایی دارد و ممکن است گاهی طاسی سر برخی افراد تنها به دلیل دارا بودن ژنتیک آن می باشد.

روش های درمان ریزش مو و طاسی سر در خانم ها

امروزه به سبب فراگیر شدن موضوع ریزش مو در زنان و طاسی سر آن ها، پزشک های بسیار زیادی در این رابطه دست به انجام تحقیقات و پژوهش هایی به منظور رفع این مشکل برای آن ها هستند و تاکنون نیز موفق به کشف و ابداع روش های بسیار خوبی به جهت درمان این مشکل برای آن شده اند.

 

طاسی سر در زنان

 

روش های متعددی برای درمان ریزش مو در زنان وجود دارد که در قسمت های زیر تنها به معروف ترین و موثر ترین روش های آن ها اشاره کرده ایم که افراد زیادی توانسته تنها با استفاده از یکی از روش ها به نتایج مطلوب و مثبت دست یابند.
یکی از روش های موثر استفاده از رژیم غذایی مغذی می باشد. در طی این روش شخص باید سعی کند در تمام وعده های غذایی خود از مواد مغذی که برای رشد و بقای موها نیاز است استفاده کند. استفاده از ویتامین های گروه B و همچنین امگا 3 می تواند در بهبود این مشکل بسیار موثر باشند.

روش دیگر رفع مشکل طاسی سر استفاده از روش های کاشت مو می باشد. کاشت موی سر برای زنان امروزه در کلینیک پوست و مو سپهر توسط دکتر علی وفائی به روش های نوین و به روز دنیا انجام می شود.
خانم های بسیاری با استفاده از روش های کاشت موی طبیعی توانسته اند دوباره موهای پرپشت و کاملا طبیعی خود را بدست بیاورند. کاشت مو در کلینیک های زیبایی دارای روش های متعددی می باشد و هر کدام دارای مزیت هایی برای افراد مناسب خود می باشند که انتخاب آن روش تنها با صلاحدید پزشک متخصص انجام می شود.

دکتر زیبایی, دکتر پوست, بهترین متخصص پوست و مو, کاشت مو, جلوگیری از ریزش مو, متخصص زیبایی, دکتر پوست و مو , طاسی سر, دکتر علی وفائی, کلینیک زیبایی سپهر, کلینیک پوست و مو سپهر, دلایل طاسی سر, درمان ریزش مو, ریزش مو, کاشت موی طبیعی , بهترین کاشت مو در تهران, بهترین دکتر کاشت مو, کاشت موی سر


کلینیک تخصصی پوست و مو سپهر


  • تهران، خیابان نلسون ماندلا (جردن)، خیابان دستگردی(ظفر)غربی، پلاک 386 ساختمان پردیس

دانلود مطالب ضروری