روش های مختلف جوان سازی پوست و تزریق بوتاکس در کلینیک سپهر

روش های مختلف جوان سازی پوست در کلینیک سپهر

زیبایی و داشتن پوستی زیبا باعث می شود که شما همواره جوان تر به نظر برسید .اگر شما هم به دنبال راهی برای جوان سازی پوست تان هستید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. در این مقاله به بیان روش های مختلف جوان سازی پوست در کلینیک پوست و مو سپهر زیر نظر بهترین متخصصین پوست و زیبایی خواهیم پرداخت.

انواع روش های جوان سازی پوست چیست؟

 بوتاکس

بوتاکس یک داروی تزریقی است که با ضعیف کردن موقتی عضلات باعث از بین بردن خطوط پوستی می‌شود. تزریق بوتاکس از جمله روش‌های کم ‌تهاجمی جوان سازی پوست است و به عنوان روشی ایمن و مؤثر برای از بین بردن خطوط ظریف و چین و چروک‌ بیشترین کاربرد را دارد.

مراجعین 5-4 روز بعد از تزریق متوجه اثرات بوتاکس شده و حداکثر اثر آن بعد از 2 هفته بوجود می آید. اثر بوتاکس به منظور جوان سازی پوست برای 6-4 ماه پایدار است.  بوتاکس برای چین و چروک‌های اطراف چشم‌ (پنجه کلاغی)، خط اخم بین ابرو، خطوط پیشانی، چروک‌های گردن، بالا بردن گوشه‌های لب و نوک بینی، لبخند لثه ای و تعریق بیش از حد زیربغل و کف دست و پا کاربرد دارد.

بیشترین کاربرد بوتاکس در چه نواحی از بدن می باشد؟

ممکن است که خودتان هم بدانید که از تزریق بوتاکس، بیشتر در ناحیه پیشانی و برای از بین بردن خطوط اخم استفاده می شود. همچنین می توان از آن در ناحیه کنار چشم نیز استفاده کرد. این دو، مکان هایی هستند که برای تزریق این ماده، بهترین هستند و بر اساس تجربه، تزریق در ناحیه پیشانی و کنار چشم، بیشترین بازده را دارد.

همچنین می توان از تزریق این ماده در دیگر نقاطی مانند: خطوط زیر چشم، خطوط خنده، اطراف لب و همچنین خط های زیر لب و کنار لب نیز استفاده کرد. از بوتاکس می توان برای بالا بردن ابرو ها نیز استفاده کرد. گرچه تزریق در این نواحی که ذکر شد، عوارض بیشتری را به همراه دارد و سخت تر هم هست. برای تزریق بوتاکس در نواحی به جز پیشانی و کنار چشم، باید حتما، از یک پزشک متخصص و مجرب استفاده کنید. اگر این موضوع رعایت نشود، امکان لطمه زدن به سلامتی شما و عوارض شدید هم وجود دارد.

به شما پیشنهاد میکنیم ویدئو تزریق فیلر و یا ژل را قبل از تصمیم گیری برای جوان سازی و تزریق بوتاکس مشاهده نمایید و حتما قبل از تزریق ژل و فیلر از طریق کلیک بر روی لینک زیر با مشاوران و متخصصین پوست و زیبایی کلینیک تخصصی سپهر مشاوره دریافت نمایید.

 • نتیجه بوتاکس بیماران کلینیک سپهر

  بوتاکس یک داروی تزریقی است که با ضعیف کردن عضلات باعث از بین بردن خطوط پوستی می‌شود. این دارو از سم بوتولونیوم نوع A ساخته شده که به صورت موقتی باعث فلج شدن عضلات می‌شود. علت اصلی ایجاد چین و چروک‌های متحرک صورت، حرکت عضلات است. پس اگر آن‌ها را فلج کنیم، خطوط صورت هم محو می‌شوند.

 • بوتاکس چیست

  بوتاکس یک نوع داروی سمی می باشد که در علم پزشکی به جهت های مختلفی کاربرد دارد اما یکی از معروف ترین کاربرد های آن در جوان سازی پوست صورت می باشد. در واقع بوتاکس نوعی داروی تزریقی می باشد که پس از تزریق به محل مورد نظر به سرعت در عضلات و بافت های مورد نظر نفوذ کرده و موجب قطع تمامی سیگنال های عصبی بین آن و مغز می شود و به نوعی سبب ضعیف کردن موقتی آن عضله می شود.

دوست دارید از بهترین متخصصان پوست و مو در کلینیک سپهر به صورت رایگان مشاوره دریافت نمایید.روی لینک زیر کلیک نمایید

 تزریق ژل (فیلر)

اگر چین و چروک‌ها خیلی عمیق باشد بوتاکس به تنهایی تاثیر نداشته و باید همراه با تزریق ژل استفاده گردد. ژل ترکیبی از اسید هیالورونیک است که با غلظت های متفاوت برای پرکردن چروک های متوسط تا عمقی پوست تزریق می گردد.
از ژل برای رفع خط خنده، برجسته کردن لب، گودی زیرچشم و خط اشکی و پرکردن ناهمواری ها و خطوط عمیق صورت و گردن استفاده می شود.

تزریق ژل یا اسید هیالورنیک می تواند به عنوان یک پر کننده پوستی در بهبود قوام پوست و درمان فرورفتگی های پوستی ناشی از زخم، اسکار یا خطوط عمیق به کار رود. از تزریق ژل برای حجیم کردن لب، گونه و چانه استفاده می شود.

    خطوط صورت که با اسید هیالورنیک یا تزریق ژل قابل تصحیح هستند عبارتند از:


    خط اخم بین ابروها (Glabellar Lines)
    خطوط عمودی دور دهان معمولا در افراد سیگاری(Perioral Lines)
    خطوط گوشه دهان(Marionette Lines)
    خطوط پیشانی
    چروکهای کنار جشم(periorbital Lines)
    خطی که از کنار بینی به گوشه دهان متصل می شود(Nasolabial Furrows)
    فرورفتگی چانه و گونه ها
    واضح و حجیم کردن لب ها
    

 

تزریق ژل و فیلر برای حجیم کردن

به شما پیشنهاد میکنیم ویدئو تزریق فیلر و یا ژل را قبل از تصمیم گیری برای جوان سازی و تزریق بوتاکس مشاهده نماییدو حتما قبل از تزریق ژل و فیلر از طریق کلیک بر روی لینک زیر با مشاوران و متخصصان زیبایی کلینیک تخصصی زیبایی سپهر، مشاوره دریافت نمایید.

 پروفایلو

پروفایلو یک نوع ژل است که خاصیت پرکنندگی نداشته بلکه آب رسان بسیار قوی پوست بوده و از طریق استقرار در ماتریکس بین سلولی و با مکانیسم خاص موجب جذب آب بین سلول های پوست و لذا جوان سازی فوق العاده صورت می گردد. این ژل ساخت کشور سوئیس بوده و با جذب آب در زیر پوست باعث بشاش شدن و جوان سازی فوق العاده چهره فرد می گردد.

 عوارض جانبی تزریق انواع ژل یا فیلر

درمان با ژل اسید هیالورونیک عموما خوب تحمل می شود و عارضه خاصی ندارد.درد در هنگام تزریق با استفاده از بی حسی موضعی به حداقل می رسد. پس از درمان ممکن است موضع درمان متورم، قرمز و دردناک باشد که معمولا طی چند روز بهبود می یابد. آلرژی نسبت به اسید هیالورنیک بسیار نادر است.محل تزریق ممکن است کمی کبود، قرمز یا متورم باشد که معمولا طی چند روز رفع خواهد شد.

ملاحظات پزشکی تزریق ژل یا فیلر

اثر تزریق ژل هیالورنیک اسید بلافاصله بعد از تزریق شروع می شود و تا یک هفته بعد کامل می شود، مزیت دیگر این روش برگشت سریع به سر کار است.
ژل اسیدهیالورنیک پس از تزریق به تدریج تجزیه و جذب بدن خواهد شد. در بیشتر موارد، مدت دوام ژل بین شش تا هیجده ماه می باشد و در صورت نیاز باید درمان تکرار شود.
ژل اسیدهیالورنیک منع تزریق ندارد و تمامی افراد می توانند در صورت لزوم تزریق داشته باشند و آلرژی به آن بسیار نادر است.

 مزوتراپی

در مزوتراپی ترکیبات گوناگون و با متد مخصوص در زیر پوست تزریق می گردد. چون این مواد فقط در بافت هدف (پوست) قرار می گیرند لذا اثرات درمانی مزو بسیار قوی و اختصاصی بوده و درصورت رعایت پروتکل های مربوطه نتایج درخشانی به همراه خواهدداشت.مزوتراپی برای چاقی موضعی، لک و تیرگی صورت، ریزش مو، چروک های سطحی و آبرسانی پوست کاربرد دارد.

موارد استفاده از مزوتراپی

چربی زدایی و رفع سلولیت

از مزوتراپی برای رفع غبغب و تجمع چربی در مناطق مختلف بدن مانند شکم و ران ها استفاده می شود. در این روش بعد از تزریق دارو به بافت هدف سلول‌های حاوی چربی در زیرپوست آزاد شده و شکسته می‌شوند و درنهایت ضعیف و منهدم می‌گردند. بعد از انهدام سلول‌های مرده، چربی‌های آزاد شده درون جریان لنف قرارگرفته و درنهایت از بدن دفع می‌شوند. 

از بین بردن چین‌ و چروک

مواد تقویتی و ویتامین‌های موجود در داروی مزوتراپی که به درون بدن تزریق‌ شده است باعث افزایش قابلیت ارتجاعی پوست می شوند و آسیب های ایجاد شده در پوست (که به‌ وسیله مواد مضری به نام رادیکال‌ های آزاد به وجود می آیند) را خنثی می‌کنند. مزوتراپی علاوه بر خنثی کردن اثر مضر رادیکال های آزاد ظاهر طبیعی‌تر و زیباتر را به‌ خصوص در ناحیه پلک‌ها، صورت و گردن ایجاد کرده و باعث درمان چین و چروک صورت می شوند.

تأثیر مزوتراپی بر ریزش مو

در افرادی که به دلایل مختلف دچار ریزش مو شده اند می‌توان به روش مزوتراپی مواد موردنیاز و داروهای مناسب را با تزریق به بافت موردنظر در پوست سر انتقال داد و سریع ‌تر جلوی ریزش مو را گرفت. در این روش علاوه بر قطع ریزش مو، در صورت استفاده صحیح پزشک از مزوتراپی، رشد دوباره مو آغاز شده و فرد پرپشت شدن موی خود را نسبت به قبل از انجام این روش درمان به‌ صورت کاملاً محسوسی مشاهده می‌نماید. همچنین مزوتراپی در ناحیه سر باعث افزایش گردش خون در ناحیه پوست سر شده و به درخشندگی و مقاومت مو نیز کمک می‌کند.

از بین بردن اسکار، کلوئید و جای سوختگی

در بیشتر مواقع به دلیل به وجود آمدن بافت همبند در ناحیه زخم یا بخیه این قسمت پوست سخت شده ، ظاهر نامناسب و برآمده پیدا می کند. درصورتی‌که در ناحیه موردنظر از مزوتراپی استفاده شود و داروی مؤثری به این محل تزریق گردد بافت همبند به‌ شدت سست و شکسته شده و می‌توان سایر مراحل درمان را به‌ راحتی روی پوست انجام داد در مورد بافت‌های سوخته پوست نیز با انجام این روش می‌توان به بهبود ظاهر پوست کمک بسیار زیادی نمود.

مزوتراپی و شاداب سازی پوست

هرچه سن فرد بالاتر رود به‌ صورت غیر ارادی میزان ساخت کلاژن در پوست کاهش میابد. کلاژن مهم‌ترین عامل در حفظ جوانی و استحکام پوست است به‌ طوری‌ که کاهش آن به‌ مرور موجب ایجاد چین‌ و چروک و افتادگی پوست می‌شود.

علاوه بر کاهش میزان کلاژن در اثر افزایش سن، قرارگیری در معرض نور آفتاب، تغذیه نامناسب، هوای آلوده، تغییرات جوی، سن، ارث و حتی استرس و فشارهای عصبی اثرات نامناسبی بر روی پوست می‌گذارند. شاید بسیاری از افراد استفاده از کرم‌ها و لوسیون ها را در دستور کار روزانه خود قرار دهند اما تأثیر این‌گونه موارد بسیار کند بوده و ممکن است تأثیرات چشم‌گیری بر سطح پوست نداشته باشند.

 همچنین تکرار استفاده از این مواد خود عاملی برای خستگی و عدم استفاده فرد می‌گردد. حتی در صورت استفاده مکرر از این مواد باید خاطرنشان کرد که این کرم‌ها قادر به کم کردن عمق چروک‌ها نیستند و فقط می‌توانند از بروز چروک‌های جدید جلوگیری کنند. برای رفع این چروک‌ها می توان از روش مزوتراپی که یک عمل غیرتهاجمی است استفاده کرد. با مزوتراپی به سادگی می توان با چند جلسه و صرف اندکی هزینه کاهش چشمگیری در چین و چروک های صورت و گردن بوجود آورد.

RF فراکشنال سوزنی، هایفوتراپی و لیزر

برای بسیاری از موارد جوان سازی پوست لازم است ترکیبی از بوتاکس، ژل و دستگاه های مختلف مانند RF ، هایفو و لیزر را بکار گرفت تا به نتیجه دلخواه رسید.
نکته کلیدی برای همه موارد فوق این است که حتماً به مراکز معتبر درمانی مراجعه کرده و دقت کنید که استفاده از این تمهیدات ازنظر وزارت بهداشت تنها توسط پزشکان متخصص دوره دیده (ترجیحاً متخصص پوست) مجاز می باشد.

هایفوتراپی 

 

به شما پیشنهاد میکنیم ویدئو تزریق فیلر و یا ژل را قبل از تصمیم گیری برای جوان سازی و تزریق بوتاکس مشاهده نمایید و حتما قبل از تزریق ژل و فیلر از طریق کلیک بر روی لینک زیر با مشاوران و متخصصین پوست و زیبایی کلینیک تخصصی سپهر مشاوره دریافت نمایید.

 

 • مزوتراپی در کلینیک تخصصی زیبایی سپهر

  مزوتراپی پوست بهترین روش برای جوان سازی پوست

  یکی از پیامدهای ناخواسته‌ی پیر شدن، ایجاد ظاهری بی‌روح و خسته در پوست است. این عارضه به این دلیل ایجاد می‌شود که بدن با گذشت زمان توانایی خود برای دفع مواد سمی و زائد را از دست می‌دهد و با تضعیف گردش خون، مواد غذایی و اکسیژن کمتری به بافت‌ها می‌رسند. اگر پوست شما نیازمند جوان سازی و رسیدگی بیشتر است، می‌توانید از مزوتراپی که یک روش بی‌خطر و طبیعی است و ظاهر پوست شما را شاداب و با طراوت می‌کند استفاده کنید.

 • هایفوتراپی در کلینیک تخصصی زیبایی سپهر

  هایفو تراپی روشی مناسب برای جوان سازی پوست

  هایفوتراپی  یکی از روش‌های نسبتاً جدید در درمان‌های زیبایی برای سفت کردن و لیفتینگ پوست است که بدون درد و غیرتهاجمی بوده و می‌تواند جایگزین لیفت صورت شود.

  در هایفوتراپی از امواج فراصوت (اولتراساوند) استفاده می‌شود. یعنی همان امواجی که در دستگاه‌های سونوگرافی مورد استفاده قرار می‌گیرد

 • نگاهی به عملکرد روش RF فرکشنال سوزنی

  روش آر اف فرکشنال (Fractional RF) یکی از مدرن‌ترین روش‌های جوان سازی پوست است. روشی ایمن و کم‌تهاجمی که می‌تواند بدون دردسرهای عمل جراحی، نتایج بسیار خوبی را به شما هدیه دهد. در این روش از امواج رادیویی ایمنی استفاده می‌شود که به لایه‌ی میانی پوست نفوذ می‌کنند و باعث تحریک کلاژن سازی و دیگر تغییرات در ساختمان پوست می‌شوند. این تغییرات نهایتاً باعث بهبود ظاهر و زیبایی پوست شما می‌شوند.

دوست دارید از بهترین متخصصان پوست و مو در کلینیک سپهر به صورت رایگان مشاوره دریافت نمایید.روی لینک زیر کلیک نمایید

کلینیک تخصصی پوست و مو سپهر


 • تهران، خیابان نلسون ماندلا (جردن)، خیابان دستگردی(ظفر)غربی، پلاک 386 ساختمان پردیس

دانلود مطالب ضروری