جراحی موضعی چیست و چگونه انجام میشود؟

جراحی موضعی چیست و چگونه انجام میشود؟

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و زندگی ماشینی، چاقی و داشتن چربی های اضافی از بزرگترین مشکلات عموم مردم بوده و بسیاری از افراد به دنبال راهی برای خلاص شدن از شر این چربی ها می باشند.روش های درمان موجود، همانند رژیم و انجام ورزش های سنگین، یا پس از تداوم طولانی مدت نتیجه داده و یا به صورت تهاجمی یا همان جراحی هستند که بسیاری از افراد تمایل به انجام درمان های تهاجمی نخواهند داشت.

در چنین شرایطی جراحی موضعی که توسط دکتر زیبایی انجام می شود، روی کار خواهد آمد. دکتر علی وفایی، یکی از متخصصین ماهر و با تجربه ای است که همراه با کادری مجرب در پرسنل کلینیک پوست و مو سپهر آماده خدمت رسانی به مراجعه کنندگان محترم برای ارائه خدمات کاشت مو و زیبایی با بالاترین کیفیت هستند.

کرایولیپولیز یا CoolSculping

درمان با لیزر یا SculpSure

تزریق اسید دئوکسی کولیک

کاهش چربی توسط سونوگرافی یا Ultrasound

کاهش چربی توسط نور قرمز یا UltraSlim

استفاده از جراحی موضعی برای چه افرادی مناسب می باشد؟

مزایای جراحی موضعی

 


جراحی های موضعی لاغری با هدف انتخاب چربی در اندام مورد نظر و تجزیه آنها شکل گرفته و روز به روز درحال افزایش می باشند. در ادامه درباره تعدادی از جراحی های موضعی که مورد تایید سازمان غذا و دارو بین المللی می باشند، توضیحاتی آورده شده است.

 

 

کرایولیپولیز یا CoolSculpting

در این روش پزشک متخصص زیبایی و جراحی موضعی با استفاده از کم کردن دمای سلول های چربی موجب از بین رفتن آنها خواهد شد.
لازم به ذکر است که به دلیل اینکه پوست، ماهیچه ها و بافت ها در دمایی پایین تر از سلول های چربی منجمد می شود، آسیبی به آن ها وارد نخواهد شد و در نتیجه بدون هیچ دردسر و عوارض خاصی موجب کاهش وزن و لاغری فرد خواهد شد.

 

 

درمان با لیزر یا SculpSure

در این روش درمان، از یک لیزر برای از بین بردن چربی ها استفاده خواهد شد. به این صورت که حرارت و طول موج تنظیم شده برای تجزیه چربی ها از طریق پوست به چربی ها منتقل شده و در نتیجه آن، چربی ها از بین خواهند رفت و به صورت های مختلفی از جمله تعریق از بدن خارج و دفع خواهند شد.

 

جراحی موضعی

 

تزریق اسید دئوکسی کولیک

اسید دیوکسیکلایک یک ماده طبیعی و موجود در بدن می باشد که موجب تجزیه چربی به هنگام هضم غذا خواهد شد، در نتیجه قادر به تجزیه چربی هایی که در مجاورت آن قرار دارند می گردد. به همین علت یکی از انواع جراحی های موضعی لاغری ای می باشد که برای از بین بردن چربی های اضافی نواحی چانه و غبغب مورد استفاده قرار می گیرد.

جراحی موضعی

 

 

کاهش چربی توسط سونوگرافی یا Ultrasound

برای کاهش چربی توسط سونوگرافی از امواج صوتی استفاده خواهد شد به این صورت که امواج صوتی بر دیواره های سلول چربی اثر گذاشته، چربی در بدن آزاد شده و بدن آنها را متابولیزه خواهد کرد.
به این ترتیب حجم چربی در بدن کاهش خواهد یافت. توجه داشته باشید هنگامی که امواج و انرژی سونوگرافی توسط پوست با فشار سریع موجب ترک سلول های چربی می شوند، بافت های پوست و اطراف آن آسیب نخواهند دید در نتیجه به پوست صدمه ای وارد نخواهد شد.

 

جراحی موضعی

 

 

کاهش چربی توسط نور قرمز یا UltraSlim

یکی از جدیدترین متد های جراحی موضعی لاغری که مورد تایید FDA می باشد، استفاده از نور درمانی قرمز یا لیپولیز فوتونی خواهد بود. در این روش طول موج خاصی از نور با استفاده از یک لامپ مخصوص که آسیبی به پوست وارد نمی کند، به پوست منتقل خواهد شد.
این نور موجب کوچک شدن حجم سلول های چربی به واسطه ایجاد دهانه های کوچک و در نتیجه آن، آزاد شدن چربی ها خواهد شد.

 

جراحی موضعی

 

 

استفاده از جراحی موضعی برای چه افرادی مناسب می باشد؟

بسیاری از افراد تنها کمی اضافه وزن داشته و با وزن ایده آل و مدنظر خود فاصله چندانی ندارند. همچنین استفاده از روش های تهاجمی برای از بین بردن مقدار کمی از چربی مناسب نخواهد بود. در چنین شرایطی می توان از جراحی موضعی برای حذف چربی های اضافی موجود استفاده نمود.
با این وجود باید انتظارات واقع بینانه ای از درمانی که بدون جراحی بوده و موجب کاهش وزن شما خواهد شد، داشته باشید.

 

 

مزایای جراحی موضعی

از مزایای جراحی موضعی می توان به موارد زیر اشاره نمود.

1) نیازی به دوران نقاهت ندارد
2) برای کاهش چربی و لاغری نیازی به هیچ گونه برش، بخیه، زخم و بیهوشی نخواهد بود.
3) دارای کمترین عوارض جانبی برای متقاضی می باشد
4) نتایج آن به تدریج قابل مشاهده بوده که این امر موجب می شود تا مراجعه کننده با احتیاط بیشتری در مورد درمان ها عمل نماید.
5) ماندگاری نتایج تا زمانی خواهد بود که بیمار برای حفظ اندام و فرم فعلی بدن خود تلاش نماید یعنی از یک سبک زندگی سالم پیروی کند.
همواره توجه داشته باشید که درمان های غیر تهاجمی از نظر مکانیزم بسیار متفاوت می باشند به همین علت ممکن است توسط یک پرستار، جراح زیبایی و یا یک متخصص زیبایی انجام شوند.
پیش از هر چیزی شما می توانید تنها با شماره گیری تلفن های تماس کلینیک زیبایی سپهر از مشاوره تخصصی و رایگانی بهره مند شوید که پاسخگوی تمامی سوالات شما در زمینه های مرتبط با زیبایی خواهد بود.
تمامی این جراحی های موضعی توسط دکتر علی وفایی که متخصص پوست و مو و زیبایی با تجربه ای بی نظیر می باشند در کلینیک زیبایی سپهر انجام شده و شما با مراجعه به این کلینیک می توانید از دیگر خدمات آن نظیر کاشت مو نیز بهره مند شوید.

دکتر زیبایی, دکتر پوست, بهترین متخصص پوست و مو, بهترین دکتر زیبایی, بهترین متخصص زیبایی, لیزر موهای زائد, جراحی لاغری , متخصص پوست و مو, لاغری موضعی, جراحی پلک یا بلفاروپلاستی, دکتر علی وفائی, کلینیک زیبایی سپهر, کلینیک پوست و مو سپهر, جراحی موضعی, کرایولیپولیز, درمان با لیزر, تزریق اسید دئوکسی کولیک, کاهش چربی توسط سونوگرافی


کلینیک تخصصی پوست و مو سپهر


  • تهران، خیابان نلسون ماندلا (جردن)، خیابان دستگردی(ظفر)غربی، پلاک 386 ساختمان پردیس

دانلود مطالب ضروری