بوتاکس صورت چیست و چه کاربردی دارد؟

بوتاکس صورت چیست و چه کاربردی دارد؟

امروزه به جهت زیبا سازی و جوان سازی پوست صورت روش ها و اقدامات زیبایی متعددی در دنیا وجود دارد که یکی از محبوب ترین و ایمن ترین روش ها تزریق بوتاکس می باشد. امروزه از بوتاکس برای رفع چین و چروک و حتی در بعضی مواقع درمان میگرن و سردرد استفاده میشود. ولی لازم به ذکر است که بدانیم بوتاکس و تزریق ژل در اکثریت، کاربرد زیبایی در افراد را داراست.

بوتاکس چیست و چگونه به صورت تزریق می شود؟

کاربرد های استفاده از بوتاکس صورت

نتایج و تاثیرات حاصل از تزریق بوتاکس

  

بوتاکس چیست و چگونه به صورت تزریق می شود؟

بوتاکس یک نوع داروی سمی می باشد که در علم پزشکی به جهت های مختلفی کاربرد دارد اما یکی از معروف ترین کاربرد های آن در جوان سازی پوست صورت می باشد. در واقع بوتاکس نوعی داروی تزریقی می باشد که پس از تزریق به محل مورد نظر به سرعت در عضلات و بافت های مورد نظر نفوذ کرده و موجب قطع تمامی سیگنال های عصبی بین آن و مغز می شود و به نوعی سبب فلج شدن موقتی آن عضله می شود.
همین عامل باعث می شود که عضله هدف برای مدتی بدون حرکت باقی مانده و قادر به انقباض خود نباشد که در نهایت این موضوع سبب رفع چین خوردگی ها و چروک موجود در آن قسمت از پوست می شود.
همچنین لازم به ذکر است که این تزریق بوتاکس سبب افزایش حجم و برجستگی نیز در ناحیه هدف شده و به نوعی فرو رفتگی ها و نواحی که دارای چروک هستند را به خوبی پر می کند.

 

بوتاکس صورت چیست؟

 

برای تزریق کردن این دارو قبل از تزریق کردن به قسمت های مورد نظر میزان نیاز آن توسط پزشک متخصص سنجیده و محاسبه شده و سپس به مقدار مورد نیاز، بوتاکس در داخل سرنگ کشیده شده و در نهایت پزشک به محل های مورد نیاز به طور یکدست و دقیق تزریق می کند.
تزریق کردن این دارو باید تنها توسط یک پزشک متخصص و کاربرد در این زمینه انجام شود و نباید به افرادی که هیچ دانش و تخصصی در این زمینه ندارند اعتماد کنید زیرا در صورت اشتباه می تواند عواقب بدی برای شخص به همراه داشته باشد.

 

 

کاربرد های استفاده از بوتاکس صورت

بوتاکس امروزه در قسمت های مختلفی از علم پزشکی به منظور و جهت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و در حالت کلی دارای کاربرد های بسیاری می باشد.

در حالت کلی استفاده از داروی بوتاکس دارای دو کاربرد مختلف می باشد که یکی از آن زیبایی و کاربرد دیگر آن در زمینه درمان می باشد. موارد ذکر شده زیر در زمینه زیبایی می باشد.

• تزریق بوتاکس در پیشانی که موجب رفع تمامی چروک های موجود در آن می شود.
• تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو

 

همه چیز درباره کاشت ابرو

 


• از داروی بوتاکس برای بالا بودن نوک بینی و ایجاد زاویه مناسب برای نوک آن استفاده می شود.
• برای افرادی که در حین خندیدن لثه هایشان به طور قابل توجهی بیرون دیده می شود می توان از تزریق کردن این دارو به منظور کاهش دید آن استفاده کرد.
• برای رفع افتادگی ها و شل شدگی پوست که به دلایلی مختلف از جمله پیری اتفاق می افتد بسیار موثر می باشد و به عنوان یکی از روش های درمانی آن به شمار می رود.
• برای رفع خطوط ایجاد شده در قسمت گردن می توان بسیار موثر باشد و جهت زیبا سازی پوست آن قسمت استفاده کرد.
• چین و چروک های موجود در قسمت های کناری چشم را می توان با تزریق بوتاکس به طور کامل رفع کرد.
بوتاکس علاوه بر موارد فوق دارای کاربرد های درمانی نیز می باشد و در درمان و رفع مشکلات متعددی کاربرد های مثبت دارد.
• برای درمان سردرد های شدید از جمله میگرن می توان از این دارو به منظور رفع موقتی آن استفاده کرد.
• برای افرادی که دچار تعریق بیش از حد در نواحی مختلف از جمله زیر بغل می شوند بسیار مناسب است.
• برای ایجاد تقارن در قسمت های مختلف صورت می توان استفاده کرد.
• برخی از اسکار های موجود بر روی پوست دردناک هستند که می توان برای رفع آن از بوتاکس استفاده کرد.

 

 

نتایج و تاثیرات حاصل از تزریق بوتاکس

پس از تزریق کردن بوتاکس، شخص متقاضی می تواند نتایج اولیه پس از تزریق بوتاکس را به طور کامل مشاهده کند؛ اما برای بدست آوردن نتایج نهایی لازم است تا چندین روز را به طور کامل صبر کننند تا بوتاکس تاثیرات خود را به طور کامل ایجاد نماید.
معمولا بوتاکس علاوه بر این که سبب رفع چین و چروک و شل شدگی پوست می شود، می تواند به میزان کمی افزایش حجم در قسمت مورد نظر داشته باشد و به نوعی سبب برجستگی در آن ناحیه شود.

 

بوتاکس صورت چیست؟

 

همچنین بوتاکس پس از گذشت چندین روز سبب افزایش شفافیت و شادابی پوست شخص در قسمت مورد نظر می شود و کیفیت مطلوبی به پوست آن قسمت القا می کند.

لازم به ذکر است که نتایج و تاثیراتی که از تزریق کردن این دارو برای قسمت های مختلف بدن بدست می آید کاملا موقتی می باشد و بسته به نوع دارو و میزان تزریق آن معمولا 4 تا 6 ماه دوام و ماندگاری دارد و پس از آن شخص باید دوباره برای ترمیم نزد پزشک زیبایی یا کلینیک های زیبایی پوست مراجعه کنند.
کلینیک زیبایی پوست و مو سپهر یکی از موفق ترین کلینیک های زیبایی در ایران به مدیریت دکتر علی وفائی می باشد که سوابق درخشانی در زمینه تزریق بوتاکس برای مراجعه کنندگان خود داشته و این اقدام را برای افراد متقاضی آن به بهترین نحو و با استفاده جدید ترین متد های روز انجام می دهند.

دکتر زیبایی, دکتر پوست, بهترین متخصص پوست و مو, بوتاکس, تزریق ژل, تزریق چربی, جوان سازی پوست, بهترین دکتر زیبایی, بهترین متخصص زیبایی, متخصص زیبایی, متخصص پوست و مو, دکتر علی وفائی, کلینیک پوست و مو سپهر, تزریق بوتاکس


کلینیک تخصصی پوست و مو سپهر


  • تهران، خیابان نلسون ماندلا (جردن)، خیابان دستگردی(ظفر)غربی، پلاک 386 ساختمان پردیس

دانلود مطالب ضروری